"Valami fáj, ami nincs"

2010. június 15., címkék: Háttér, kárpát-medence, alkotmányozó zsinat, magyar református egyház, trianon, bölcskei gusztáv, 2004. december 5., május 22., confessio

„Trianon legnegatívabb hatása az lett, hogy a magyar társadalom nagy része beletörődött abba, hogy mi nem tartozunk egy közösséghez a határon túliakkal. Nem érezzük, hogy közösséget alkotunk" – mondta Bölcskei Gusztáv püspök a Confessiónak adott interjújában.

Református párhuzamok?

2009. június 29., címkék: május 22., grand rapids, Grand Rapids, alkotmányozó zsinat, Háttér, református világközösség (rev)

Ha azt mondom, május 22, erről minden reformátusnak, de sok nem reformátusnak vagy kárpát-medencei magyarnak – éppen a média révén is! - rögtön beugrik, hogy az egységes Magyar Református Egyház (alkotmányjogi) születésnapja ez.
Ha azt mondom, 2010. június 18-28. Grand Rapids, Michigan, USA - akkor már alig akad közöttünk, akinek erre beugrana bármi is a fejében, netán a szívében. Pedig legalább ilyen jelentőségű eseményre kerül majd sor jövőre a világ reformátussága életében, amikor több évtizedes, nem egyszer fájdalmas ütközést is felmutató megosztottság után egyesül a világ reformátussága egyetlen nagy felekezeti családdá.

Az Országgyűlésben is méltatták az egységes Magyar Református Egyház megalakulását

2009. május 29., címkék: alkotmányozó zsinat, magyar református egyház, hörcsik richárd, Hírek

Történelminek nevezte az egységes Magyar Református Egyház megalakulását Hörcsik Richárd fideszes képviselő a Parlamentben.

Arról beszélt, hogy az egységes Magyar Református Egyházat megalakító dokumentum történelmi jelentőségű, mert egyszerre szól a múltról, a jelenről és a jövőről.

Hörcsik Richárd azt mondta, hogy a magyar reformátusok a kényszerű szétszakítottság ellenére tanúságtételben és szolgálatban végig megőrizték hitbéli és teológiai egységüket.

A kormány nevében válaszoló Arató Gergely oktatási államtitkár örömét és nagyrabecsülését fejezte ki, hogy a magyar ajkú református egyház olyan megoldást talált, amely egységesíti és erősíti a magyar kultúrát.